Boldogság Coach

Vállald önmagad!

232150_5d11254e5778496ab0fb07c88c3b34c7
 
Az emberi viselkedésen töprengtem a napokban, az adott szituációkra adott reakcióinkon, illetve azon, hogy mennyire merünk megnyilvánulni a világ előtt. Őszintén megvallom nagyon kevés olyan emberhez volt szerencsém, akit ne a “tömeg” irányított volna, aki ki mert állni a saját igaza, a saját valósága mellett. 
Az élet számos területével kapcsolatban megfigyeltem, hogy döntő szerepe van annak, amit az adott dologról a nagy nyilvánosság gondol, illetve, ahogyan a többség cselekszik, legyen szó fogyasztási szokásokról, tanulásról, önmegvalósításról, egy laza baráti beszélgetésről, bármiről. 
Néhány példa a hétköznapokból: 
Hova mentek nyaralni a nyáron? Horvátországba, mindig oda megyünk, a barátaink is odajárnak. ( Fel sem merül más alternatíva, holott a világnak számos olyan területe van, beleértve kis hazánkat is, ami csodálatos és érdemes lenne meglátogatni.)
Hol vásároltok általában? A … boltban, szinte mindenki odajár, ott vannak igazán trendi ruhák. ( Ha a szomszédom, a barátnőm ízlését akarom követni, akkor biztosan jó választás lesz, ha önmagam akarok lenni és a saját anyagi lehetőségeimet nézem, lehet, hogy érdemes a piacon jobban szétnéznem.)
Hogyan töltitek a szabadidőtöket? Általában elmegyünk a barátainkkal a … étterembe, igaz, hogy sokszor abszolút nincs hozzá kedvem, de már jó ideje kialakult ez a szokás, nem akarok változtatni rajta, nehogy sértődés legyen belőle. ( Hogyan szerez örömet ez a fajta kikapcsolódás, ha kényszerből cselekszünk? )
Vajon hányszor döntünk, cselekszünk szabadon, hányszor hallgatunk pusztán a belső vágyainkra, a lelkünkre, hányszor merünk szembe menni a tömeggel? Mitől félünk, mi fog történni, ha önmagunkat adjuk? Elveszítünk értékesnek hitt kapcsolatokat, vagy nevetségesnek tűnünk a másik ember szemében, mert nem tartozunk a tömeghez?
Sajnos ezt a fajta hozzáállást tanuljuk és a társadalom is megerősít bennünket ebben a fajta életszemléletben. Nem szükséges gondolkodnunk, mert megmondják nekünk, mit vegyünk, hol vásároljunk, hova menjünk, mit olvassunk, milyen filmet nézzünk, hogyan ápoljuk a testünket, lelkünket. Nincs más dolgunk, mint követni az utasításokat, figyelni a tömeget, reménykedni benne, hogy jól döntenek helyettünk.
Azt hiszem a legtöbben gyermekkorban elveszítik önmagukat és életük későbbi éveiben sem merik megkeresni igazi lényüket. Miért? Mert kockázatos, mert esetleg áldozatokat kíván tőlünk, őszinteséget feltételez, olyan területre visz bennünket, ami teljességgel ismeretlen. 
Tudod mi a legnagyobb kincs? Hogy egyedi vagy és megismételhetetlen, élj ezzel a lehetőséggel! Találj rá önmagadra és kövesd azt az utat, amit igaznak és helyesnek hiszel! 
 
Rajmon Beáta

 http://www.boldogsag-coach.com/news/vallald-onmagad/

Instant boldogság

40944_481966640_big

 

Szinte kivétel nélkül mindenki boldog életre vágyik, a megvalósítás azonban rendkívül sokféle lehet, függhet az egyén személyiségétől, képességeitől, élethelyzetétől, életfeladatától, érzelmi beállítódásától egyaránt. Az egyediség mindig egyéni megoldást sejtet, ami abszolút személyre szabott  utat jelent.

Probléma akkor keletkezik, ha a “boldogság kereső” instant módon szeretné elérni a vágyait, vagy épp megtalálni önmagát. A kávét elkészíthetjük pillanatok alatt, a saját utunkat, belső átalakulásunkat azonban nem járhatjuk végig roham tempóban. Ahogyan a régi magatartásmintáinkat sem egy-két perc alatt fejlesztettük ki, úgy a változás sem egyik pillanatról a másikra megy végbe. Ahhoz, hogy valaki rátaláljon a számára ideális útra, először meg kell ismernie önmagát. Ez a folyamat megkívánja a feltétlen őszinteséget, a kitartást, a változtatni akarást, az önmagunkba vetett hitet és a félelmekkel való szembenézést. Ha ezek a hajtóerők hiányoznak, a várt eredmény elmarad.

Mindig ott lesz az ego, aki szeretne meggyőzni arról bennünket, hogy az állandóság, a megszokott biztonság mennyire fontos. Ne lépj ki a komfortzónádból, mert az veszélyes lehet! Ugyanakkor a lélek azt mondja: Menj, járd a saját utad! A két alternatíva között ingadozva, bukkannak elő a következő gondolatok: Mi lesz, ha mégsem sikerül? Képtelen vagyok megcsinálni. Nincs elég időm önmagamra. Nem tudok belenézni a tükörbe, félek, hogy olyasmit látok, ami fájdalommal tölt el…

Ha szereted a gyors megoldásokat, akkor az önismeret nem a Te utad. Viszont, ha fontos számodra, hogy kiteljesedjél, értelmet kapjanak a hétköznapok, akkor adjál magadnak időt a fejlődésre, nézz szembe a korlátaiddal, légy őszinte és türelmes önmagadhoz és nem utolsó sorban, higgyél benne, hogy sikerülhet!

Rajmon Beáta

http://www.boldogsag-coach.com

Sorsod, lehetőség a kiteljesedésre

 

almok1

Thorwald Dethlefsen gondolataival indítanék…A sors ugyanis nem véletlenek sorozata, nem csapás, ami ellen küzdenünk kell. A sors: esély. Esély az emberi teljesség és tökéletesség megvalósítására. Ezért sorsunkat meg kell tanulnunk megismerni és megérteni.

Ha ismernéd a sorsodat, akkor is így élnél, ugyanezeket a döntéseket hoznád? Mennyire törekednél arra, hogy megéld mindazt, ami benned van, felszínre hoznád az értékeidet? Azt gondolom sokféleképpen élhetünk, tudatlanul, céltalanul, sodródva, vagy tanulóként, célirányosan, teremtőként. Az egyik verzióban ismerem önmagam, a lehetőségeimet és azokkal élek is, míg a másikban csak sodródom, a fájdalmaimért a sorsot okolom és tovább szenvedek. 

Mindannyian másként tudunk kiteljesedni, más életcélokkal rendelkezünk, attól függően milyen képességekkel és feladatokkal születtünk. A kérdés csupán az, hogy ugyanazt a döntést hozzuk-e meg a jövőnkkel kapcsolatban akkor is, ha tudatában vagyunk a lehetőségeinknek, illetve, ha nem… Egy nagyszerű film jutott eszembe, a Good Will Hunting, melyben a főszereplő ( Matt Damon) takarító egy bostoni egyetemen, mindemellett hihetetlen zsenialitással rendelkező fiatalember. Filmbéli pszichológusa (Robin Williams) ébreszti rá arra, hogy nem élhet csak úgy bele a világba, a tehetsége kötelezi valamire.

Megkockáztatom sokan élik le úgy az életüket, hogy igazából nem ismerik meg a saját magukban rejlő erőket, tehetséget, így az élet színpadán a főszerep helyett statisztaként kénytelenek érvényesülni. Egy példával szemléltetve: Egy hölgy ismerősöm óvónőként dolgozott 15 évig, de mindig jelen volt benne egyfajta hiányérzet. Nem tudta megfogalmazni, hogy mi okozza, úgy érezte, hogy valahol máshol lenne a helye. Szülei terelték a pedagógusi pályára, mivel szerette a gyerekeket. Emellett nagyon jó kézügyességgel rendelkezett, már gyermekként is szívesen rajzolt, készített apró ajándékokat a szüleinek. Másfél évtizednek kellett eltelnie és az óvodában történő létszámleépítésnek ahhoz, hogy elinduljon a saját útján. A férje unszolására belevágott a vállalkozói létbe és azóta szebbnél szebb ajándéktárgyakkal örvendezteti meg a szíveket.

Rajmon Beáta

http://boldogsag-coach.com

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!